Jesteś tutaj:   Strona główna Porady

Zbuduj dom z GS
Porady fachowców

Pokrycie dachu

Dach powinien pasować zarówno do stylistyki całego domu, jak również do jego...

czytaj dalej  |  zobacz wszystkie

Masz pytania?

skontaktuj się

Porady fachowców

1
Zbadanie potrzeb, by wybrać odpowiedni dom
Budowa domu to wielkie przedsięwzięcie, do którego warto się gruntownie przygotować. Projekt pochłonie sporo pieniędzy, czasu i cierpliwości, jednak przemyślana inwestycja będzie..
czytaj dalej
2
Wybór lokalizacji działki
Bardzo ważne w budowie domu jest jego usytuowanie. Działka położona w przyjaznej okolicy z dogodną lokalizacją poprawi komfort mieszkania. Kluczową rolę pełni otoczenie architektoniczne..
czytaj dalej
3
Sprawdzenie planu przestrzennego działki
Gdy działka jest już wybrana, warto sprawdzić Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP), który jest dostępny w gminnym wydziale architektury. Dokument ten mówi o..
czytaj dalej
4
Badanie gruntu
Znajomość gruntu jest niezwykle istotna przy projektowaniu fundamentów. Jeśli nie mamy pewności, co do uwarunkowań terenu, można przeprowadzić badanie gruntu. Nie jest to obowiązkowe,..
czytaj dalej
5
Projekt - indywidualny czy gotowy?
Dobry projekt budowlany to kluczowy element całej inwestycji. To właśnie od projektu zależeć będzie komfort mieszkania, przyszłe koszty utrzymania czy rozbudowy. Ponadto, bez projektu nie..
czytaj dalej
6
Zebranie odpowiednich dokumentów w celu uzyskania pozwolenia na budowę
Pozwolenie na budowę to podstawowy i jednocześnie najważniejszy dokument inwestycji. Niestety, proces uzyskania decyzji administracyjnej jest czasochłonny i skomplikowany. W celu uzyskania..
czytaj dalej
7
Uzyskanie pozwolenia na budowę
Pozwolenie na budowę jest wydawane przez starostę w formie decyzji administracyjnej. Aby otrzymać taką decyzję, należy złożyć wniosek, opatrzony określonymi w ustawie załącznikami...
czytaj dalej
8
Zamówienie projektów przyłączy i podpisanie wstępnych umów oraz warunków technicznych, dotyczących poszczególnych przyłączy
Budowa przyłączy nie wymaga pozwolenia na budowę, ale należy zgłosić ten fakt staroście, przedstawiając projekty. W tym celu, inwestor musi przygotować projekt przyłącza elektrycznego..
czytaj dalej
9
Zgłoszenie i rozpoczęcie budowy
Rozpoczęcie budowy jest możliwe dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Decyzja zyskuje moc prawną po 14 dniach od jej otrzymania, o ile żadna ze stron nie wniosła odwołania. Jest ważna..
czytaj dalej
10
Zabezpieczenie terenu budowy
Zabezpieczenie terenu budowy jest bardzo ważną częścią inwestycji. Inwestor musi zapewnić warunki, które gwarantują bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i osobom postronnym...
czytaj dalej
11
Wytyczenie geodezyjne budynku
Wszelkie obiekty budowlane, które wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, są objęte obowiązkiem wytyczenia geodezyjnego. Jest to również pierwsza z prac przygotowawczych na..
czytaj dalej
12
Wykop pod ławy fundamentowe
Przed rozpoczęciem wykopów, należy usunąć górną warstwę ziemi (humus) na głębokość ok. 15-30cm. Można to zrobić przy pomocy łopaty lub koparko-spycharki. Usuniętą..
czytaj dalej
13
Wykopy pod studnię i szambo
Studnia, szambo czy przydomowa oczyszczalnia ścieków, to alternatywne rozwiązania dla działek, które nie posiadają dostępu do miejskiej sieci. W przypadku kanalizacji, wybudowanie..
czytaj dalej
14
Wykonanie instalacji kanalizacyjnej
Instalacje wodno-kanalizacyjne składają się z segmentów, których część znajduje się wewnątrz budynku. Zazwyczaj przy projektowaniu instalacji domowej, stosuje się zasadę..
czytaj dalej
15
Wylanie fundamentów i piwnicy
Najpopularniejszymi metodami fundamentowania domów jednorodzinnych są ławy betonowe lub żelbetonowe. Na tego typu ławach, można osadzić zarówno domy podpiwniczone, jak i te bez..
czytaj dalej
16
Wykonanie drenażu budynku
Podziemna część budynku jest zagrożona przez wody gruntowe i zaskórne, pochodzące z opadów atmosferycznych, które przesączają się przez grunt i zatrzymują na słabo..
czytaj dalej
Zapraszamy
do naszych oddziałów
pokaż wszystko

Centrala

ul. Dworcowa 1b,
63-430 Odolanów
tel. (62) 733 30 40
fax: (62) 733 26 30
e-mail: biuro@gs.net.pl

Dział obsługi klienta

Patrycja Sip
Obsługa Klientów Hurtowych

tel. (62) 733 30 40 (wew. 33)
tel. kom. 668 199 535
e-mail: p.sip@gs.net.pl

Dział obsługi klienta

Jolanta Kołodziej
Obsługa Klientów Detal.

tel. (62) 733 30 40 (wew. 30)
tel. kom. 666 035 390
e-mail: j.kolodziej@gs.net.pl

pokaż mapę

Jak dojechać

GS Odolanów - mapa
Projekt i realizacja:
Webpoland
Copyright © 2024 by GS. Wszelkie prawa zastrzeżone.